Skip links

Topné fólie HEAT-DECOR

Topná fólie HEAT DECOR HD-G je moderní, elektrické a flexibilní infračervené vytápění používané k prostorovému vytápění místností v rodinných domech, bytech a kancelářích. Instaluje se do podlah, stěn nebo stropů. Topné fólie HEAT DECOR slouží jako ekonomický hlavní systém vytápění nebo jako pomocné vytápění místností. Jednoduchá a spolehlivá instalace, univerzální charakter, žádná údržba, velmi dlouhá životnost a ekonomický provoz činí z topné fólie HEAT DECOR bezkonkurenční topný systém v mnoha aplikacích.

EVROPSKÁ CERTIFIKACE
Všechny naše produkty mají platnou evropskou certifikaci.

MONTÁŽ A PORADENSTVÍ
Profesionální montáž, odborné poradenství, zkušený tým!

Výhody

Nízké pořizovací a provozní náklady

Vysoce účinné a ekonomické vytápění

Tenká topná folie nezvyšuje skladbu celkové tloušťky podlahy

Rychlá instalace

Jednoduchá regulace teploty pomoci termostatu nebo inteligentního ovládání domácnosti

Bezporuchovost a dlouhá životnost

Není potřeba místo pro kotel nebo tepelné čerpadlo a jejích dalších zařízení

Lze zřídit nízký tarif na cenu elektrické energie čímž šetříme finance při používání ostatních elektrických spotřebičů vč. ohřevu vody

Pří ohřevu prostoru nevíří v místnosti prach

Možnost využití el. energie ze solárních panelu

O topných fóliích

Topná folie: úsporné a ekonomické vytápění 21 století

Topná folie: úsporné a ekonomické vytápění 21 století

Již pár let musí být každý nově zkolaudovány dům v energetické třídě A1. Tento fakt kompletně vyvrací mylnou teorii, že elektrické vytápění je drahé nebo nerentabilní. Na elektrické podlahové vytápění stačí mnohem menší celkový topný příkon.
Infračervené topení pomocí fólií HEAT DECOR Vám ušetří až 60% energie oproti konvenčním ohřívačům. Tenká ale vysokovýkonná fólie může být nainstalována pod anhydritovým nebo betonovým potěrem a díky své tloušťce 0,55 mm může být také instalována přímo pod plovoucí podlahou, což je výhodné v případě rekonstrukcí, kdy při požadavku na podlahové vytápění není třeba bourat podlahy apod..
Díky této revoluční technologií dosáhnete příjemný pocit tepla po celé ploše podlahy s přesným regulováním teplot v každé místnosti a zároveň si budete užívat výhod, které přináší zdravé infračervené topení.

Co je to Infračervené teplo z topné folie ?

Jedná se v podstatě o obdobu slunečního záření které je neškodlivé, ale zároveň důležité pro zdravé organismy.
Infračervené záření je proces, při kterém se teplo z tepelného zdroje čímž jsou uhlíkové topné folie nebo infrapanely šíří prostorem ve formě infračervených paprsků. Při dopadu paprsků infračerveného vlnění na jiné pevné těleso se mění toto záření v tepelnou energii a hmota tělesa je intenzivně ohřívána.

Tento způsob vytápění je úsporné také díky tomuto faktu:

Infra topení taktéž ohřívá člověka který je v místnosti a to bez zprostředkovaní přenosu tepla vzduchem. Díky tomuto efektu můžeme nastavenou teplotu v prostoru snížit o 1 až 2 °C a budeme pociťovat stejný tepelný efekt jako při vytápění radiátory nebo běžným podlahovým vytápěním pomoci ohřáté vody v hadicích. Při nastavení prostorové teploty o 1 až 2 °C nižší ušetříme 6 až 12 % na spotřebě energie.
V případě vytápění pomoci „radiátorů“ a konvektorů teplý vzduch který proudí v místnosti víří v prostoru prach což může mít negativní dopad pro alergiky a astmatiky.

Možnosti regulace

Mezi velkou výhodu tohoto typu topení patří velmi přesná regulace teploty každé regulované místnosti pomoci digitálního termostatu s podlahovým čidlem. Díky přesné regulaci jednotlivých místnosti šetříme energii a integrované podlahové teplotní čidlo hlídá bezpečnou teplotu podlahy aby nedošlo k jejími přehřátí v případě otevřeného okna apod.

V nabídce máme níže uvedené termostaty a samozřejmě je tu i možnost dodání jiných termostatu dle požadavku klienta.

Pro náročnější klienty zde máme regulaci topení a taktéž ovládání celé domácností pomoci systému LOXONE který patři mezi špičku chytré a inteligentní domácnosti.

Termostat digitální s podlahovým čidlem

Digitální termostat bílý HD-T1000/W nebo černý HD-T1000/W

Termostat digitální ovládaný mobilní aplikaci přes síť WiFi

s podlahovým čidlem (HD-T500/B WiFi a HD-T500/W WiFi)